Page MenuHomePhabricator

Veebisaidi kujundusmoodulite valiku otsustamine
Open, Needs TriagePublic

Description

Selgus, et Veebimajutus uuendas öösel serveritarkvara ja selle tõttu uuendati ka Wordpress versioonile 5.2.3, mille tulemusel läks kaktki Slider Revolution plugin 5.2.5.4, mis oli meie ostetud teema osa. Tundub, et selle uuendamiseks ostetud teema raames tuleks maksta 26 dollarit. Ka ei tööta enam teemaga kaasas olnud sündmuste moodul. Mis omakorda paneb mõtlema, et meie ostetud teema äkki pole kõige targem valik (vt ka T231788).

Ekraanipilt 2019-09-05 20-27-23.png (474×864 px, 33 KB)

Event Timeline

tramm updated the task description. (Show Details)

Püüdsin uuendada Accesspress 3.1 peale, aga selle peale läks suurem osa saidil olevat funktsionaalsust mingist otsast katki. Võtsin 3.1 töötava "Revolution Slideri" ja jäime 3.0 peale. Minu enda diagnoos on, et võiks kasutada pigem kõige levinumaid vaba lähtekoodiga ning kogukonna poolt tasuta hallatavaid mooduleid, sest need uuendatakse tavaliselt kogukonna poolt millalgi ära. Kui me peame iga veebiserveri tarkvarauuendusega seoses ostma mõne uue plugina või laadima kuskilt mingeid asju mitte-ametlikult alla ja neid modima, siis see pole mõistlik. Pigem võiks hallata nt Githubis oma versioone muudetud seadistustest.

Kujundus- jm moodulite valiku võimalikult kiire otsustamine on oluline, sest muud tehnilised ja mõneti ka sisulised tegevused veebiga (seal on siiski suur osa esitusel ehk kujundusel) lähevad muidu vett vedama millalgi. Praegune teema tundub tehniliselt ülepakutud ja kohmakas, ka ei kasuta me enamikku selle funktsionaalsusest, see ei paista normaalne mobiilil ega Chrome'is ja ilmselt kuskil veel. Põhimõtteliselt on lehele policy osa T209353 loomisega seoses võimalik tellida mõnelt asjatundjalt ka tulevikku ja uuendusi silmas pidav kujundus.

Kas keegi teab, mis toimub veebisaidiga? Siin hulgaliselt avatud ülesandeid selle kohta. @kruusamagi? @Kristelbirgit?