Page MenuHomePhabricator

Pildiretkede korraldajatele viki-koostöö võimaluste selgitamine
Closed, DeclinedPublic

Description

Korraldatakse pildimatkasid, -retkesid ja -konkursse, aga ei mõtelda materjali taaskasutamise ja reaalse levitamise peale Vikipeedias jt vaba teadmuse ökosüsteemides. On kaks žanri, mis on küllalt levinud, aga mille viljelejaid saaks vikisse laadimise teemal harida:

Alustuseks võiks mõnedega neist püüda ühendust võtta ja uurida, kas nad teavad vikikeskkondade pakutavatest võimalustest ja sellest tulenevast kasust. Argumendid on nt:

  • Vikipeedia artiklid tulevad esimeste vastetena Google'i otsingutes, kui seal on pilt üleval, siis on see koht maailma jaoks visuaalselt olemas -- see on omavalitsuse, piirkonna jt jaoks hindamatu väärtusega.
  • Wikimedia Commonsisse saab pildi üles laadida ja siis ei pea neid eraldi kuskile üles panema, sj õpetab see protsess pilti kirjeldama, lisama GPS koordinaate, pildile kohast litsentsi valima jpm (digipädevused!).
  • On olemas tore Wikimedia Commonsi äpp, seega ei pea pilte isegi eraldi töötlema, vaid saab otse kõike teha ja sellega saab hakkama iga koolijüts (osalemisbarjääri pole ja suunatakse olulisi digipädevusi omandama).
  • On võimalik teha koostööd Wikimedia Eestiga, sh saada auhindasid, üleriigilisi konkursse, rahvusvahelistes konkurssides osalemist jpm. Ka annab Wikimedia Eesti välja aasta fotograafi tiitlit, mille kajastus ja fotonäited jõuavad alati üleriiklikku meediasse.

Vastuargument on, et Wikimedia Commons ei söö selfisid, aga neid võib igaüks niisama ka teha ja oma soovitud võrgustikku postitada.

Event Timeline

tramm updated the task description. (Show Details)

Koostasin artikli Vikipeediasse:

Nüüd võiks teha juhendi, et kuidas pildiretke teha, allikaid on küllaga:

Aga kuhu see Vikipeedia nimeruumidest täpselt teha, et see hästi leitav oleks?

Ka võiks teha ära artikli dokumentaalfoto.

Vt ka:

Ja T232635 puutub ka asjasse.

Üks näide KOVi korraldatud külastajamängust-fotojahist, millesarnaseid võiks samuti wikistada:
https://www.laanenigula.ee/valla-mang

Tartu kultuuripealinnal on väidetavalt mingi kunstide dokprogramm, mille raames käiakse Lõuna-Eesti kultuuri dokumenteerimas:

Kutsume teid kõiki üles saatma meile 14. juuliks oma soovitused Liisa ringreisi peatuspunktideks! Sobivad nii looduslikud vaatamisväärsused, arhitektuuripärlid, erakordsed maitseelamused kui kõik muud aarded, mida Lõuna-Eesti endas peidab.

Täpsemalt programmist:

Võimalik, et siin saaks teha selgitustööd.