Page MenuHomePhabricator

Tõenduspõhine Arvamusfestival 2020
Closed, ResolvedPublic

Description

Kuigi eelmisel aastal oli meil projekt T214895 ja see ei teostunud, siis sai tehtud hulk eeltööd. Kuna mind kutsuti osalema Arvamusfestivali digikultuurialal paneeli, siis märkisin paneeli korraldajale ära, et me saaks Wikimedia Eesti poolt püüda midagi eelmisel aastal alustatud projektist püüda teha teoks sel aastal.

Kui meil on Wikimedia Eesti poolt plaane Arvamusfestivalil midagi ette võtta, siis ideed ja ettepanekud on oodatud, mh nt selle taski alamtaskidena.

Event Timeline

Arvamusfestivalil paneelis esialgse kava järgi laupäeval, 15. augustil kell 12.00-13.00:

  • Kalev Rattus; Eesti Autorite Ühingu tegevdirektor
  • Kärt Nemvalts; Justiitsministeeriumi intellektuaalomandi ja konkurentsiõiguse talituse nõunik
  • Maarja Nuut; muusik ja helilooja
  • Märt Põder; Vabakultuuri aktivist, Wikimedia, Internet Society, Open Knowledge ja Piraadipartei endine ja/või praegune juhatuse liige

Pealkirjaks on pakutud „Kasutaja tahab tasuta, autor tahab elada“ ehk siis, kas kultuuripärand peaks olema tasuta ja kõigile kättesaadav, alampunktid:

  • Kas kultuuripärandi kaitsmine ja kasutamise reguleerimine võib omada ka vastupidist mõju ning uute teoste loomist ja vanade meelespidamist takistada?
  • Millises suunas kallutab autorite ja kasutajate õigusi uus autoriõiguste direktiiv ja selle ülevõtmine Eestis? Kellel uuest direktiivist enim kasu on?
  • Millest autor ära elab? Kas autoritasudest?

Me võiks korraldada ka enda jaoks vabakultuuri arutelusid, sest tundub, et kirgesid jagub ka liikumise sees, vt nt T255988.

Potsentsiaalne koostöö Arvamusfestivaliga seisneks veel järgmistel viisidel:
Vikitsitaatide täiendus: AFil kogutakse Twitterisse tsitaate panelistidelt jms, need võiks koondada ka Vikitsitaatide keskkonda, suhtlen sel teemal AF kommunikatsioonitiimiga.
Idee järelkaja festivalist - see toimuks nt koos Citizen OSi ja Digikultuuriaastaga koostöös, võtan enne ühendust vastavate organisatsioonidega ning siis AF peakorraldajaga
WMEE fotolabor: fotovõistlus AF ajal, kus meie fotograaafid pildistaksid festivali üles ning hiljem läheksid fotod vabalitsentsiga Commonsisse. Kontaktisik on audiovisuaali tiim, selgitan veel täpsemalt välja kes. Kontseptsioon pole veel kindel, pakun neile idee välja.
Lisaks taotleda luba, et Commonsi keskkonnas avaldada heli- ja fotofaile.

Käisin ja osalesin paneelis, Arvamusfestivali korraldajatega jäi kokkulepe, et järmisel korral võiks laiemalt püüda, aga varakult st veel 2020. aasta sees tuleks kokkulepped sõlmida ja korradustiimis osaleda T260491.

tramm claimed this task.